theme wordpress
کابینت کلاسیک

کابینت لوکس ، از رویا تا واقعیت!

کابینت های لوکس دو چالش اصلی دارند که اولی جزئیات اجرایی و دیگری قیمت آنهاست. از طرفی چون اکثر سفارش دهنده های کابینت تخصص ویژه ای در این زمینه ندارند، این دو چالش می‌تواند برای آنها تبدیل به دردسر و زیان بشود. در اینجا ۳ نکته رو یادآوری میکنیم که مانع از ضرر شما می شوند.  این نکات خیلی هم ساده هستند، با ما همراه باشید:

برای ساخت کابینت لوکس کلاسیک بیشتر از متریال های چوب و روکش چوب و در مرحله ی بعد از ممبران استفاده می شود.

 

ساخت کابینت لاکچری در تهران و شهرهای بزرگ مزایایی دارد که مهمترین آنها زیاد بودن تجربه ساخت این نوع دکوراسیون گران در این شهرها است. اما به هر صورت توصیه می‌کنیم به نکته شماره ۳ در اول همین مطلب بیشتر توجه کنید تا با خیال راحت کابینت خود را سفارش بدهید.

 

ساخت آشپزخانه لوکس بدون پشیمانی

  • ۱٫ قبل از تصمیم گیری، نسبت به نوع کابینت مطمئن بشید. کابینت با جنس ممبران میخواهید؟ علاقه به کابینت چوبی دارید؟ چه نوع کابینت چوبی ؟ اینها سوالاتی هستند که پاسخ به آنها میتواند خیلی کار شما را پیش ببرد. البته پیش نیاز این پاسخ، آگاهی از جزئیات انواع این کابینت هاست.

کابینت آشپزخانه

  • ۲٫ طرح کابینت رو آماده کنید. برای این کار میتوانید از آلبوم های کابینت های لوکس که تصاویر زیبایی از این نوع کابینت ها رو جمع آوری کردند استفاده کنید؛ می‌توانید با کابینت سازها یا طراح های حرفه ای مشورت کنید. این به شما کمک میکند تا راحت تر و دقیقتر با کابینت سازها مذاکره کنید.

 

  • ۳٫ اگر کار شما کابینت و دکوراسیون داخلی نباشد، خیلی سخت است که جزئیات فنی و قیمتی کابینت های لاکچری رو به دست بیاورید و به آن مسلط بشوید. از چندین کابینت ساز حرفه ای و منصف شهرتون مشورت بگیرید.  وقتی از چند نفر که کابینت ساز حرفه ای محسوب میشوند، قیمت کابینت لوکس آشپزخانه  رو دریافت می‌کنید، هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنید. اما کلی اطلاعات مفید کسب میکنید. علاوه بر اطلاعات سودمند، عملا آنها رادر یک رقابت منصفانه و جالب قرار میدهید. رقابتی که تصمیم‌گیر نهایی اش شما هستید.

قیمت یک آشپزخانه لوکس

نکته ی اول: کابینت لوکس، متریال خاصی ندارد. هر متریالی میتواند سازنده ی کابینت لوکس و لاکچری باشد. اما در عرف، برای ساخت کابینت لوکس کلاسیک بیشتر از متریال های چوب و روکش چوب و در مرحله ی بعد از ممبران استفاده میشود. گفتیم که کابینت لوکس متریال خاصی ندارد پس ممکن است یک کار خیلی لوکس با هایگلاس هم بسازید. اما بیشتر در عرف بازار از چوب و روکش چوب استفاده میشود. باتوجه به مواردی که گفته شد، قیمت باید براساس متریال مدنظر شما داده شود.

آشپزخانه لاکچری

نکته ی دوم: قیمت متر طول، مربوط به یک متر کابینت استاندارد با طرحی بسیار ساده است. قیمت نهایی کابینت بسیار وابسته به متریال و طرح مدنظر شماست. مساله ی اساسی در مورد کابینت لاکچری یا لوکس و سلطنتی این است که طرح های متنوع و یراق آلات بسیار عالی دارد. بنابراین قیمت متر طول دادن در مورد این کابینت ها کار بسیار اشتباهی است و فایده ای هم ندارد. باید حتما طراح کابینت از محل شما بازدید کرده و بر اساس طرح، قیمت نهایی اجرای کابینت را محاسبه کند.

 

قیمت کابینت لوکس

 

ساخت کابینت لوکس

 

کابینت لاکچری کلاسیک

کابینت لاکچری کلاسیک

برای ساخت کابینت های سلطنتی کلاسیک عمدتا از متریال چوب به عنوان متریال اصلی استفاده میشود. پس خیلی از کابینت های کلاسیک لاکچری، در واقع کابینت چوب و روکش چوب هستند. البته ممکن است از متریال ممبران هم برای ساخت این کابینت ها استفاده بشود.

کابینت های چوب از نظر تنوع جنس، مقداری محدود هستند. تمامی چوب ها قابلیت تبدیل شدن به ورقه های کابینت رو ندارند. برای ساخت کابینت های چوبی از چوب های راش، روسی، گردو … استفاده میشود. بین این ها چوب گردو استحکام زیاد و البته قیمت بالایی دارد و برای ساخت یک کابینت مجلل و لوکس مناسب است! برای رنگ آمیزی کابینت های چوب، چندین روش وجود دارد که در ادامه در مورد آنها صحبت می کنیم.

کابینت چوب

بعضی از رنگ های کابینت به گونه ای هستند که در اثر استفاده، رنگ چوب بیشتر و بهتر بروز پیدا میکند! این رنگ ها به صورت شفاف و بی رنگ هستند و بیشتر رنگ اصلی چوب رو جلا میدهند.بعضی دیگر از رنگ ها برخلاف دسته ی قبل، رنگی مشخص دارند. و وقتی از آنها استفاده میشود، رنگ اصلی چوب تغییر پیدا میکند.

دستگیره های لوکس

مساله ی دیگری که در مورد کابینت های لاکچری وجود دارد، نوع یراق آلات و دستگیره های این کابینت هاست. یراق آلات کابینت های سلطنتی باید لوکس و خاص باشد. یراق آلاتی که عمدتا از رنگ های لوکس مثل طلایی، برنزی و نقره ای هستند. طرح آنها هم باید خاص و لوکس باشد. گاهی حتی ممکن است جنس آنها هم از فلزات گرانبها باشد. البته این جنس از یراق آلات بیشتر در قصر ها و کاخ ها استفاده میشود!!!! از آنجایی که عمده ی کابینت های لاکچری از نوع کلاسیک هستند، دستگیره ها هم باید مشابه با سبک کابینت باشد. البته در مورد انتخاب شکل دستگیره دست شما باز است و میتوانید طبق سلیقه ی خودتان آنها را انتخاب کنید.

 

دستگیره کابینت لاکچری

کابینت مدرن لاکچری

همانطور که گفتیم برای ساخت کابینت لوکس، بیشتر از متریال های چوب، روکش چوب و ممبران و کمتر از متریال ام دی اف یا هایگلاس استفاده میشود. کابینت های مدرن،بیشتر از متریال های های گلاس و ام دی اف در ساخت آنها استفاده میشود. البته ممکن است از متریال ممبران یا حتی چوب برای ساخت کابینت مدرن استفاده بشود اما زیاد کاربردی نیست. در مجموع کابینت های لاکچری از سبک کلاسیک هستند و طبق  تعریفی که از کابینت مدرن داریم، کمتر در گروه کابینت های مدرن قرار میگیرند. البته هر کابینت مدرنی، میتواند لوکس و لاکچری ساخته بشود اما بیشتر کابینت های مدرن دارای طرح های خیلی ساده و مینیمال هستند.

کابینت لوکس مدرن

کابینت لاکچری ایرانی

کابینت های لاکچری ایرانی، علاوه بر ویژگی هایی که برای کابینت لوکس گفتیم، یکسری ویژگی های خیلی خاصتری هم دارند. کابینت های لاکچری ایرانی مشابه سایر کابینت های لاکچری از جنس چوب یا روکش چوب یا ممبران هستند اما با این تفاوت که بسیار پرکار هستند. کابینت های لاکچری ایرانی دارای طرح های بسیار پیچیده و سخت و پر از منبت و نقش و نگار های ایرانی هستند. این کابینت های لوکس، تاج ها و پاخور هایی پرکار دارند و کمتر در آنها فضای ساده یا خالی پیدا می کنید. البته این مدل از کابینت ها بسیار گران بوده و کمتر کسی قادر به ساخت آنهاست. چون تمامی این نقش ها با دست بر روی کابینت پیاده میشود و مراحل تهیه ی آن بسیار سخت و زمان بر است. کابینت های لاکچری ایرانی تماما کلاسیک بوده و از طرح های مدرن و مینیمال در آنها خبری نیست.

در انتها توجه شما رو به چند مدل کابینت سلطنتی جلب می کنیم.

کابینت لاکچری ایرانی

 

آشپزخانه لاکچری

 

کابینت مدرن چوبی و شیک

 

کابینت مدرن

 

کابینت مدرن سیاه و سفید

 

مدل کابینت آشپزخانه جدید

 

مدل کابینت چوبی با صفحه سنگ

 

کابینت تمام چوب

کابینت چوبی جدید

گروه صنعتی چارچوبه این افتخار را دارد در زمینه طراحی و تولید انواع سبک های کابینت آشپزخانه، مشاور و همراه شما عزیزان باشد. با کلیک بر روی دکمه زیر، کارشناسان بخش فنی چارچوبه با شما تماس گرفته و به صورت رایگان به شما مشاوره خواهند داد.

درخواست مشاوره

همچنین ببینید: کابینت مدرن برای آشپزخانه های امروزی

5/5 (7 Reviews)
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن